Pokonaj bałagan w swoim mieszkaniu

Inspiracje

Żyjemy w czasach, w których dostęp do wszelakiej wiedzy i umiejętności jest nie ograniczona. Jeżeli tylko chcesz możesz w każdej chwili zrobić kurs z programowania, marketingu, pisania artykułów, kładzenia paneli czy szydełkowania. Bez problemu nauczysz się gotować czy grać na gitarze. W księgarni lub internecie znajdziesz wszystko to co właśnie jest Ci potrzebne.

A porządkowanie? Czy coś tak banalnego jak posprzątanie mieszkania może być na tyle trudne żebyś potrzebował się w tym temacie doszkalać?

Okazuje się, że tak. Marie Kondo – japońska ekspertka od sprzątania, robienie porządków traktuje jak prawdziwą sztukę.

Według Marie Kondo większość z nas sprząta metodą „pokój po pokoju” lub „krok po kroku”, co tak na prawdę rozwiązuje nasze problemy z bałaganem tylko na jakiś czas nim znów nie zbierze się sterta porozrzucanych rzeczy.

Metoda KonMari™ w swoich kursach i książce zachęca do porządkowania według kategorii – nie według lokalizacji – zaczynając od ubrań, następnie przechodząc do książek, gazet, różnych innych przedmiotów i kończąc na sentymentalnych. Chodzi o to aby zostawić tylko te rzeczy, które przemawiają do serca, dotrzeć do punktu, w którym czujesz, że już nie potrzebujesz niczego wyrzucać.

Jak widać na powyższym przykładzie jeżeli tylko masz odpowiednią wiedzę i doświadczenie, możesz uczyć i inspirować innych praktycznie w każdej dziedzinie.

konmari.com
Zdjęcie: konmari.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *