7 pomysłów na biznes związany z zwierzętami

Inspiracje

Hotel
Każdy kto ma się zwierzę w domu wie, że wyjazd na wakacje może stanowić nie lada wyzwanie. Nie zawsze jesteśmy w stanie zabrać pupila ze sobą czy zostawić u rodziny lub znajomych. W takich sytuacjach hotel jest idealnym miejscem gdzie zaopiekują się naszym zwierzakiem do naszego powrotu.

Paczki subskrypcyjne
Właściciele zwierzaków bardzo chętnie kupują im różnego rodzaju zabawki, smakołyki czy inne akcesoria. Dlatego wielu z nich byłoby zainteresowanych comiesięczną paczką z karmą, nową zabawką czy ulubionym smakołykiem dla ich ulubieńców.

Opieka na dzień
Zwierzaki domowe zwłaszcza psy nie lubą zostawać same w domu kiedy ich właściciele idą do pracy. Jest to tak samo stresujące dla zwierząt jak i dla ich właścicieli. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest opieka na dzień, która zajmie się zwierzakiem w czasie kiedy jego Pan lub Pani jest w pracy.

Biuro podróży dla zwierząt
Nie każdy potrafi się rozstać ze swoim zwierzakiem i zostawić go w hotelu lub u rodziny. Dla takich osób z pomocą przychodzi biuro podróży skoncentrowane na ofertach zawierających wyłącznie możliwość zakwaterowania z zwierzęciem.

Ekspert online (konsultacje)
Znasz się na zwierzętach? Jesteś weterynarzem, trenerem. Możesz prowadzić kurs lub konsultacje przez Internet.

Projektant akcesoriów dla zwierząt
W sklepach zoologicznych czy w Internecie znajdziemy wiele różnych akcesoriów dla naszych pupili. Różnego rodzaju i wielkości legowiska czy zabawki. Wszystkie jednak wyglądają podobnie i nie zawsze łączą w sobie funkcjonalność z ciekawym designem. Z pewnością wielu właścicieli kotów czy psów kupiłoby stylowe legowisko dla swojego pupila, które nie tylko byłoby wygodne ale również wzbogacało swoim wyglądem ich mieszkanie.

Zestaw „zrób to sam”
Coraz popularniejsze są usługi w postaci zestawu „zrób to sam”. Może to być paczka z wszystkim niezbędnym do upieczenia chleba czy ważenia piwa. W taki sam sposób można zrobić zestaw do upieczenia przysmaków dla psa lub zrobienia zabawki dla kota.

Zdjęcie: www.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *